Comment

Basia Glen 7 w Mistrzostwach Polski

Reprezentantka Uczniowskiego Klubu Judo Bushido Barbara Glen zajęła siódme miejsce w mistrzostwach Polski młodziczek w judo.

W turnieju, który odbył się w Rybniku, ważąca 48 kg zawodniczka stoczyła cztery pojedynki. – W pierwszej walce Basia miała wolny los, zaś w drugiej rundzie triumfowała przez kontratak. Porażkę poniosła w ćwierćfinale, gdzie lepsza okazała się późniejsza mistrzyni Zuzanna Woźniak – relacjonuje Krzysztof Burba, trener Uczniowskiego Klubu Judo Bushido.

Jednak zdaniem szkoleniowca sytuacja Glen w mistrzostwach Polski mogła wyglądać inaczej. – Na uwagę zasługuje fakt, że Basia rzuciła na kontratak i zdobyła waza ari. W mojej ocenie była to wątpliwa decyzja arbitra, a akcja powinna być punktowana jako ippon. Następnie Basia wygrała przez dźwignię, a w ostatniej walce poniosła porażkę w starciu z zawodniczką z Gdańska – przedstawia Burba.

basia 1.jpg
basia 2.jpg

Comment

Comment

Rzeszów Jędrzej Kwaśny 27 10 2018

W dniu dzisiejszym na World Judo Day CUP w Rzeszowie brązowy krążek dla Bushido zdobył Jędrzej Kwaśny. Miejsca na podium rozstrzygnęły się małymi punktami oraz wagą. Wszyscy medaliści wygrali przed czasem z chłopcem z 4 miejsca. Chlopcy z podium zanotowali po 2 zwycięstwa. Jędrek wygrał ze zwycięzcą kategorii, przegrał z rywalem z 2 miejsca i w tym przypadku srebrnym medalu zadecydowała większa waga naszego zawodnika.

jedrek rzeszów.jpg

Comment

Same Judo CUP II

Comment

Same Judo CUP II

W sobotę i w niedziel zawodnicy naszego klubu brali udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Marek jest to jeden z najmocniejszych turniejów judo dla dzieci i dzieci młodszych w naszym kraju. O poziomie zawodów świadczy fakt, że zgłoszono ponad 1000 uczestników  15 krajów. Udział tak wielu klubów oznacza, że w rywalizacji brali udział najlepsi przedstawiciele swoich kategorii wiekowo-wagowych w danych klubach. Na zawodach startowało  4 naszych podopiecznych. Karol Burba, Filip Zając, Krzysztof Leonczak, Aleksander Raczko  

WYNIKI ZAWODÓW: SameJudo CUP II

           U-12

 3 miejsce Filip Zając  

                     U-9                          

2 miejsce  Karol Burba                
                         

Comment

Pracowity weekend naszy zawodników .

Comment

Pracowity weekend naszy zawodników .

W miniony weekend (10-11.03.2018) nasi zawodnicy rywalizowali w trzech dużych turniejach . Sobota przyniosła nam dwa starty,  trójka naszych podopiecznych z grupy Masters walczyła w NASTULA JUDO CUP  w pod Warszawskich Łomiankach, natomiast Jędrzej wystartował na pierwszej edycj Masuria Judo Cup w Ełku. W niedziele Klara i Emil startowali w VIIi Międzynarodowym  Turniej Judo pod patronatem Burmistrza miasta Grodziska-Mazowieckiego.

WYNIKI MAZURIA CUP

2 miejsce - Jędrzej Kwaśny 33 kg   

 

 

WYNIKI NASTULA CUP

     1 miejsce  - Karolin Ciesielska -66 kg 

3 miejsce - Dorota Stępień -78 kg

3 miejsce  - Krzysztof Pzd -90 kg

 

WYNIKI Międzynarodowego Turnieju Judo w Grodzisku Mazowieckim

 1 miejsce - Klara Kurpiel -23 kg

3 miejsce - Emil Kurpiel -60 kg

Comment

Ikizama CUP  10.02.2018

Ikizama CUP 10.02.2018

W sobotę nasi podopieczni wzieli udział w I Turnieju Ikizama CUP o Puchar Burmistrza Miasta Piaseczna . W turnieju wzięło udział prawie 500 zawodników z 31 klubów nasz klub reprezentowało 10 zawodników, którzy spisali się bardzo dobrze w szególności trzeba wspomnieć o Jędrku, który zdobył dwa srebrne medale w kategori U-14 , U-16 i o Basi, która zdobyła złoty medal.

WYNIKI ZAWODÓW: Ikizama CUP

U-16

1 - miejsce Barbara Glen

2 - miejsce Jędzrzej Kwaśny

3 - miejsce Emil Kurpiel 

U-10  

2 - miejsce Klara Kurpiel

U-12

4 - miejsce Zając Filip

U-14

2 - miejsce Jędzrzej Kwaśny

3 - miejsce Julia Janiszowska 

7 - miejsce Dominik Woronowicz

7 - miejsce Wiktoria Jezerska

7 - miejsce Julian Bogusiewicz

Gala Sportu

1 Comment

Gala Sportu

Wyróżnienie Burmistrza Piaseczna dla Basi Glen w kategorii „Zawodnik” za wysokie wyniki sportowe w 2017 roku 👍

27710271_1141679632636060_5978146583618925643_o.jpg

1 Comment

Pierwszy start w 2018 !

Comment

Pierwszy start w 2018 !

W dniu dzisiejszym i wczorajszym mieliśmy okazję brać udział w dwóch warto powiedzieć, że był  to pierwszy start naszych podopiecznych w 2018r. Zawodnicy UKJ Bushido dzielnie walczyli  na tatami  w pod Warszawskim Mysiadle. Turnieju Organizowanym przez Warszawsko-Mazowiecki Związek Judo I Liga WOM Funny Judo,  a w sobotę zawodnicy wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Lesznowola turniej organizowany był przez klub UKJ Iwiczna . Zawodnicy i zawodniczki UKJ Bushido spisali się dobrze, zdobywając 6 medali, dwa srebrne, trzy brązowe i jedno czwarte. Większość walk udało się wygrać przez Ippon. W zawodach wzięło udział 520 zawodników z 33 klubów.

Wyniki zawodów rocznika 2007:

3 miejsce - Maksymilian Dubrawski 

Wyniki Zawodów I Ligi Funny Judo WOM

U10-2008

2 miejsce - Filip Zając 

3 miejsce - Maciej Glen 

U8- 2010

2 miejsce - Klara Kurpiel 

U9-2009

3 miejsce - Aleksander Raczko 

4 miejsce - Krzysztof Leonczak

W dniu wczorajszym na turnieju walczyli również Emil Kurpiel, Jędrzej Kwaśny, Dominik Woronowicz i Marcin Nietrzebka, niestety do domu wrócili bez medali ale trzeba powiedzieć , że stoczyli kilka bardzo dobrych walk. 

 

Comment

Zima w mieście 2018

Comment

Zima w mieście 2018

AKCJA ZIMA W MIEŚCIE. 
W czasie ferii zimowych zrobiliśmy co nieco dla naszych lokalnych wspólnot. Tj przeprowadziliśmy akcje zima w mieście w Szkole Podstawowej w Chylicach oraz w Zespole Szkół Publicznych w Józefosławiu. Zadanie uznajemy za udane. W załączeniu podziękowania z wspomnianych szkół. Łącznie w naszych treningach wzięło udział 225 dzieci. Brawo dzieciaki, brawo Trener Damian 

Comment

Mikołajkowy Turniej w Nowej Iwicznej

Comment

Mikołajkowy Turniej w Nowej Iwicznej

W sobotę 09.12.2017r odbył się mikołajkowy turniej judo w Nowej Iwicznej nasi nasi zawodnicy pokazali wysoki poziom zdobywając cztery medale.

 Wyniki zawodów:

1 miejsce - Maciej Glen

1 miejsce - Maksymilian Dubrawski 

1 miejsce - Jendrzej Kwasy 

3 miejsce - Łukasz Robak 

 

Comment

IV Bushido CUP

Comment

IV Bushido CUP

Wczoraj, tj. w niedzielę 26.11.2017. w szkole przy ul. Kameralnej w Józefosławiu odbył się IV Bushido Cup - turniej judo organizowany przez Uczniowski Klub Judo Bushido.
Turniej dla dzieci młodszych (4-7 lat), dzieci starszych, dla młodzieży (Młodzicy i juniorzy młodsi) oraz dla dorosłych (masters).W zawodach brało udział 200 zawodników z 12 klubów .

Wyniki zawodów:

Masters 1

1 miejsce - Krzysztof Pzd
3 miejsce - Mariusz
4 miejsce - Ignacy Walczak
5 miejsce - Piotr Walczak

Master 2

1 miejsce - Damian Raróg
3 miejsce - Paweł Turowski
3 miejsce - Dawid Pilas

 

 

U8 2010 -2011

1 miejsce - Karol Burba
2 miejsce - Klara Kurpiel 

U11 2008 - 2007

1 miejsce - Maksymilian Dubrawski 

2 miejsce -  Aleksander Raczko

U13 2006 - 2005

1 miejsce - Jedrzej Kwasny 

Młodzicy 2003

1 miejsce - Emil Kurpiel
2 miejsce - Mateusz Robak 

 

Comment