KLUB JUDO BUSHIDO

Przyjazne miejsce dla Twojego dziecka

Treningi grupy początkującej opierają się na zajęciach ogólnorozwojowych z elementami judo. Znaczną część treningu przeznaczamy na ćwiczenia gimnastyczno-korekcyjne przeplecione elementami gier i zabawy. Dzieci stopniowo przyzwyczają się do maty, upadków, kontaktu z innymi dziećmi. Podstawowym elementem judo jest umiejętność odpowiedniego padania, pozwala to na uniknięcie groźnych kontuzji. Umiejętność ta przydaje się także w życiu codziennym, dziecko jest narażone na częste upadki, dzięki treningowi będzie potrafiło odpowiednio chronić głowę oraz tak układać ciało, aby wyjść cało i bezpiecznie z różnych sytuacji. 

 

 

Duża część zabaw opiera się na rywalizacji, często między grupami, co pozwala kształtować cechy charakteru takie jak koleżeństwo, umiejętność współpracy i zdrowej rywalizacji. Nie tylko trenujemy ale i wychowujemy naszych najmłodszych adeptów wpajając im zasady kultury, higieny czy zachowania „fair play”. Judo jako sport olimpijski o ogromnych tradycjach kieruje się ściśle określonymi regułami, których należy bezwzględnie przestrzegać. Pozwala to na wyrobienie u dzieci szacunku oraz obowiązku przestrzegania zasad.


WSPIERAJ PRAWIDŁOWY ROZWÓJ TWOJEGO DZIECKA

Dzięki odpowiednio prowadzonym i dobieranym zabawom oraz ćwiczeniom zapewniamy doskonałą korekcję postawy dziecka. Obecnie w dobie komputerów, wady kręgosłupa są problemem wielu dzieci. Trener i założyciel klubu zdaje sobie doskonale sprawę z tego problemu. Uważa, iż trening judo w wieku rozwojowym dziecka jest doskonałą receptą na równomierne wzmacnianie mięśni całego ciała, a w szczególności grzbietu, co zapewnia zdrowy rozwój dziecka.